خانه » اخبار » انحلال شرکت تعاونی خانواده‌های لبافی

انحلال شرکت تعاونی خانواده‌های لبافی

علی‌اکبر لبافی، اردیبهشت ۱۳۹۴

اعضای شرکت تعاونی خانواده‌های لبافی در مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ ۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ با اکثریت آرا رای به انحلال این شرکت دادند. sherkat0بدین وسیله شرکت تعاونی مذکور پس از ۲۹۳ ماه (نزدیک به ۲۵ سال) فعالیت اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی برچیده خواهد شد.

اگر چه سابقه شرکت تعاونی در فامیل لبافی به زمان جمع آوری هزینه‌های دعوای پلگدین بازمی‌گردد، اما در زیر شرح مختصر پیشینه تاسیس شرکت تعاونی مورد نظر را از قلم آقای ابراهیم لبافی بخوانید:

تابستان سال ۱۳۶۹ بود. در شب دهم محرم در حسینیه سیدالشهدای سرده، درهم‌‌ریختگی عجیبی حاکم بود. در این بی‌‌نظمی‌‌ها حاج سیف‌‌الله لبافی به من اشاره کرد و برای صحبت بیرون رفتیم. ایشان به من گفتند باید هرچه زودتر برای این بی‌‌نظمی‌ها فکری کرد. من در جواب عرض کردم این مسائل مربوط به تمامی مردم ده و هم‌‌چنین شورا است، اما ما می‌‌توانیم از خودمان شروع کنیم و اگر نتیجه گرفتیم، در آینده برای حسینیه هم کاری انجام دهیم.sherkat01

کمی پس از گفت ‌وگو پیشنهاد کردم که شورایی در خانواده‌ی خودمان تشکیل دهیم و به امور خانواده‌ها رسیدگی کنیم. بحث ما در شب عاشورا ساعت‌ها ادامه پیدا کرد تا این‌‌‌که به این نتیجه رسیدیم  این ایده را فردا با حاج نورالله لبافی در‌میان بگذاریم. به همین دلیل من به همراه آقا سیف‌الله صبح روز عاشورا به منزل حاج نور‌الله رفتیم و تا ظهر با ایشان گفت‌‌وگو کردیم. در آخر تصمیم گرفتیم که با بزرگان خانواده‌های لبافی صحبت کرده و از ایشان دعوت کنیم تا در شورای ما شرکت کنند.

با صحبت‌‌های به‌عمل آمده با آن‌‌ها قرار شد برای برطرف کردن مشکلات مالی، فرهنگی و اختلافات خانوادگی شرکتی تأسیس کنیم. نهایتاً پس از چندین جلسه بحث و گفت‌‌و‌گو آقایان نورالله فرزند محمد ، احمد فرزند سلمان ، اسماعیل فرزند خیرالله ، احمد فرزند ذبیح‌الله ، سیف‌الله فرزند حسن ، محمد فرزند نور‌الله ، مصطفی فرزند مسیب ، علیرضا فرزند علی ‌محمد، علی فرزند نور‌الله ، ید‌الله فرزند ابراهیم و من فرزند حبیب‌الله شرکت تعاونی خانواده‌‌های لبافی را تأسیس کردیم. ما بعد از ۱۵ جلسه پی‌‌در‌‌پی اساس‌نامه‌ای تهیه کردیم که در آن محور اصلی کار شرکت خرید و فروش مسکن یا هر کالای دیگری که برای اعضا سودآور باشد تعیین شد. بر اساس همین قانون اعضای محترم ماهیانه مبلغی را به عنوان حق‌‌السهم پرداخت می‌کنند که این مبلغ در شروع کار شرکت هر سهم ۵۰۰ ریال بود. به این ترتیب شرکت رسماً کار خود را از دی ماه ۱۳۶۹ آغاز کرد.(۱).

sherkat5شرکت مذکور در زمینه ساخت و ساز بنا، خرید و فروش واحدهای مسکونی، تهیه مواد غذایی برای اعضا، و خرید و فروش کالاهای دیگر در بخش اقتصادی، شناسایی و معرفی و اهدای جوایز به افراد موفق در رشته‌های تحصیلی و ورزشی و همچنین قدردانی از بزرگان فامیل و نونهالان و خردسالان خانواده‌ها در بخش فرهنگی، و در نهایت رسیدگی به اختلافات و همچنین هماهنگی و ارتباط امور خانواده‌های لبافی با مسایل عمومی روستا فعال بود.

شرکت تعاونی خانواده‌های لبافی اگرچه با ۱۸۰ عضو کار خود را پایان داد، اما در کارنامه گذشته خود رکود بیش از ۷۰۰ عضو را در دفاتر خود ثبت کرده است.

تصاویری که در این متن نمایش داده شده است، مربوط به آخرین مجمع عمومی عادی و فوق‌العاده شرکت مذکور است. برای خانواده‌های محترم این طایفه در آینده پیروزی و همدلی بیش از گذشته آرزومندیم.sherkat6

(۱)   شرکت تعاونی خانواده‌های لبافی، ابراهیم لبافی، بهمن ۱۳۸۸، وبسایت روستای برگجهان

یک دیدگاه

  1. یادش بخیر
    متاسفانه من افراد کمی از خانواده بزرگ لبافی را میشناسم ولی آن مجموعه یکی از محسنات بارزش دیدار حداقل سالانه خویشاوندان بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *