خانه » اخبار » اطلاعیه سفارش خرید کتاب گویش برگیجانی

اطلاعیه سفارش خرید کتاب گویش برگیجانی

۱۲ دی ۱۳۹۶

کتاب فرهنگ جامع گویش برگیجانی منتشر شد.

خوشبختانه تلاش چندین ساله‌ی اینجانب به همت شما دوستداران فرهنگ و روستای برگ‌جهان به بار نشست و مراحل صدور مجوز و تامین منابع مالی و چاپ کتاب پایان یافت و اکنون وضعیت کار صحافی آن در حدی است که می‌توان برای توزیع آن در هفته‌ی آینده از هم آکنون برنامه‌ریزی کرد.

این کتاب در قطع وزیری و با کاغذ تحریر ۷۰ گرمی، سیاه و سفید و جلد سخت است. کتاب ۶۲۵ صفحه دارد. بهای پشت جلد کتاب ۴۵۰۰۰۰ ریال است. با توجه به همراهی فرهنگ‌دوستان برگجونی و کمک مالی و خدمات رایگان همراهان، خوشبختانه هزینه‌ی تمام شده کتاب و در نتیجه بهای پشت جلد به نسبت کتاب‌های مشابه کمتر است.

برای خرید کتاب فعلا دو روش وجود دارد:

– خرید با تحویل در محل فروش. 

– خرید با تحویل در آدرس مورد درخواست خریدار

الف- در روش اول خریداران برای دریافت کتاب با هماهنگی قبلی(تماس به شماره ۰۹۱۲۳۰۵۷۵۵۸) و پرداخت مبلغ مربوطه از قبل یا نقدی باید به نشانی‌های زیر مراجعه کنند:

 • میدان ۱۳ آبان، خیابان شهید افراسیابی، تقاطع خیابان ائمه اطهار
 • برگ‌جهان (بعضی از جمعه‌ها)

ب- در روش دوم خریداران مبلغ کتاب و هزینه آمدوشد را در مجموع معادل ۵۰۰۰۰۰ریال به ازای هر جلد درخواستی به شماره کارت ۶۲۷۴۱۲۱۱۷۷۵۳۰۷۳۰ به نام علی‌اکبر لبافی بانک اقتصادنوین واریز و شماره ارجاع پرداخت را همراه نشانی دقیق‌ِ محل تحویل و شماره تماس و نام خریدار به تلفن ۰۹۱۲۳۰۵۷۵۵۸ پیامک زده یا به همین شماره (از طریق تلگرام یا واتساب) ارسال نمایند یا به نشانی الکترونیکی a.labbafi48@gmail.com ایمیل کنند. با هماهنگی قبلی کتاب‌های درخواستی، در نشانی ارسال شده تحویل می‌شود. در این روش برای سفارش ۵ جلد کتاب و بیشتر هزینه ایاب و ذهاب دریافت نمی‌شود. بطور مثال در این روش خرید ۴ جلد کتاب معادل ۲۰۰ هزارتومان می‌شود در حالی که خرید ۵ جلد کتاب ۲۲۵۰۰۰ تومان خواهد بود.

چند نکته

کتاب حاضر در ۵۰۰ نسخه چاپ شده است. ۱۰۰ نسخه از قبل پیش خرید شده است و ۱۰۰ نسخه نیز رایگان به فرهیختگان و افرادی که بنده مدیون آنها هستم و به ویژه فرهنگ‌دوستانی که با کمک مالی یا سایر خدمات مرا در چاپ کتاب یاری کردند اهدا می‌شود. به این ترتیب تعداد نسخ باقیمانده ۳۰۰ جلد است. شما می‌توانید به تعداد کافی برای دوستان و آشنایان خود همزمان سفارش دهید. همچنین لطف بفرمایید خبر انتشار و فروش کتاب را به علاقمندان برگجهان اعلام بفرمایید تا به موقع کتاب به دستشان برسد.

با توجه به نزدیک بودن عید نوروز به نظر می‌رسد این کتاب می‌تواند هدیه‌ای مناسب از طرف فرزندان به پدر و مادر یا برعکس از طرف پدر و مادر به فرزندان و همچنین معرفی روستایمان به فامیل و دوستان باشد.

دوستانی که طبق اطلاعیه چاپ کتاب اقدام به کمک مالی کرده‌اند قبل از سفارش کتاب از تعداد کتاب رایگان و اهدایی اینجانب به خودشان اطمینان حاصل کنند و در صورت نیاز بیشتر، مبلغ مجلدات مازاد را به کارت بانکی مذکور واریز کنند. تعداد کتاب اهدایی از طریق پیامک به این عزیزان اطلاع داده می‌شود.

پوزش و درخواست

دوستان اطلاع دارند برخلاف تصمیم اولیه به دلیل کیفیت پایین نمونه کتاب چاپ شده، اینجانب مجبور شدم کتاب را به صورت افست چاپ کنم. با این وجود چاپ تصویر روی کاغذ تحریر کیفیت مورد نظر مانند کاغذ گلاسه را ندارد. به ویژه آنکه اغلب تصاویر قدیمی و غیرحرفه‌ای و بدون وضوح هستند. لذا ممکن است در بعضی موارد کیفیت چاپ تصاویر انتظار افراد سخت‌گیر را تامین نکند.

همچنین با وجود آنکه فرهنگ لغت چندین بار ویرایش شد ولی به دلیل آنکه تا آخرین لحظه مواردی به نظرم می‌رسید و افزوده می‌شد یا در صفحه‌بندی دخل و تصرفاتی با عجله انجام شد و برای فرار از تیغ سانسور در ارشاد با عجله مواردی را خودم حذف کردم، اشتباهاتی (هرچند اندک) در متن نهایی مشاهده می‌شود که امیدوارم خوانندگان پوزش مرا بپذیرند.

لذا از شما خوانندگانی که متوجه برخی اشتباه‌های تایپی یا محتوایی در کتاب شدید درخواست دارم موارد را به اینجانب منعکس بفرمایید تا در صورت تصمیم به تجدید چاپ از آنها بهره ببرم.

کتاب چاپ شده چه هست و چه نیست؟!

دوستان اطلاع دارند که دوست عزیزمان آقای مجید جان‌نثاری نیز چاپ کتابی با عنوان “فرهنگ و گویش برگجهان” را در برنامه اقدام دارند که فهرست آن در ستون “کتاب فرهنگ” سایت برگجون موجود است و بخش‌هایی از این کتاب را که تاکنون ایشان تدوین کرده‌اند در همان ستون ملاحظه می‌فرمایید. از سوی دیگر فهرست کتاب حاضر نیز قبلا در اطلاعیه چاپ کتاب منتشر شده و دوستان می‌توانند تفاوت این دو کتاب را مطالعه بفرمایند.

لذا در زمان سفارش کتاب بنده، توجه بفرمایید این کتاب، کتاب “فرهنگ برگجهان” نیست، بلکه فرهنگ “گویش برگجهان” است. متاسفانه مشابهت عناوین دو کتاب سبب اشتباه برخی دوستان شده است. شایان ذکر است کتاب مدنظر آقای جان‌نثاری مستقل از کتاب حاضر پی‌گیری و امیدوارم در آینده به چاپ برسد.

نکته آخر

ای کاش در توان مالی بنده بود که این کتاب را رایگان به شما عزیزان تقدیم کنم. اما متاسفانه این امکان وجود ندارد. چرا که اغلب شما خوانندگان، بستگان درجه ۱ یا دوستان درجه۱ یا هم‌ولایتی‌های همراه من و سایت برگجون هستید که لطفتان شامل ما شده و از اسناد و تصاویر و مطالب و راهنمایی‌هایتان در تدوین این کتاب بهره برده‌ام و نمی‌توانم یکی را بر دیگری ترجیح دهم و به برخی کتاب رایگان اهدا کنم و به بقیه بفروشم زیرا این دومینو از صدر تا ذیل مشتریان کتاب را در بر خواهد گرفت. بنابراین اگر تعارفات مرسوم در زمان فروش کتاب را بجا نیاورده و بدون تعارف وجه پرداختی را از شما دریافت می‌کنم! پیشاپیش پوزش می‌طلبم.

۱۳ دیدگاه

 1. با درود فراوان آقاى لبافى
  من شخصا از زحماتى که شبانه روز شما و سایر دوستان براى حفظ آداب و رسوم این آب و خاک مادرى که با سرعت گرفتن زمانه به آیندگان در سینه تاریخ درج نموده تشکر فروان دارم و امیدوارم با رواج دادن این هدیه گران بها براى سایر جهانگردهاى داخلی که از این منطقه دیدن مى کنند سوغاتى باشد.
  در پایان اگر کمبود مالى بود با کمال میل در کنار زحمات شما هستم.
  محمود کاشانى

 2. سعید جان نثاری

  جناب لبافی
  با سلام و خسته نباشید
  بنده به شخصه بسیار مشتاق هستم که کتاب مذکور هر چه زودتر به دستم برسه
  چون از نزدیک شاهد زحمات فراوان شما برای جمع آوری مطالب و عکسها بودم و اطمینان دارم که کتاب پر محتوایی خواهد بود
  تلاش بی دریغ شما ستودنی است و باید به شما یه خسته نباشید
  به زبون بلگه جونی گفت. باشد که مقبول اُفتد.
  خدا قوت جااان

 3. غلامرضا ثابتی آزاد

  جناب لبافی شما اقدامی را به ثمر رساندید که تاکنون انجام نشده و بعد هم چشم اندازی را بعید میدانم. شوق این کار را در چشمان شما آنچنان دیدم که من را به شوق آورد. امیدوارم موفقیت روز افزون شما را در باقی مانده عمرم شاهد باشم.

 4. علی اکبر لبافی

  آقایان کاشانی، جان نثاری و ثابتی آزاد، شما بزرگواران به بنده لطف زیادی داشتید و امیدوارم کار و تلاش من بتواند درخور محبت شما باشد.

 5. سمیرا کوشکستانی

  کار بسیار ارزشمندی است. خسته نباشید و خدا قوت .با آرزوی موفقیت و سربلندی برای شما درمسیرپیش رو .

 6. مریم علیمردانی

  باسلام و خسته نباشید به جناب آقای علی اکبر لبافی.
  آقای لبافی شما خیلی برای شناساندن فرهنگ و اصالت و گویش زبان مردمان خوب و مهربان برگجهان ما زحمت کشیده اید. ان شاالله که ما هم قدرشناس و سپاس گذار شما باشیم. من هم مثل خیلی ها مشتقاق هستم که هرچه زودتر کتاب را تهیه کنم و بخوانم .

 7. سلام خدمت آقای لبافی
  مبارک مبارک مبارک باشه کتابی با عنوان گویش برگیجانی
  ایکاش مراسمی داشتیم که در یک دورهمی این کتاب معرفی می شد و بعد کتابی با امضاء نویسنده محترم دریافت می کردیم .
  منتظر چاپ کتاب های بعدی هستیم.
  در ضمن من پیشنهادی دارم :
  اگر می توانستیم مناظر بسیار زیبای برگ جهان را به صورت کارت تبریک چاپ می کردیم و در سوپرهایی که در مسیر گردشگران است قرار می دادیم بسیار کار زیبایی بود.
  دوم اینکه برای امتحان کتاب حاضر را هم در جلوی همین مغازه ها در معرض دید افراد قرار دهیم. شاید کمکی باشد برای دیده شدن کتاب حاضر
  با تشکر فراوان از مدیران محترم سایت

 8. علی اکبر لبافی

  سلام خدمت خانم اثباتی
  مفتخرم که کتاب گویش موردپسند علاقمندان قرار گرفته است. و اینجانب خوشحالم که به سرعت کتاب آماده شد و با تحویل آن به کسانی که مرا یاری دادند کمی از بار مسئولیت و دینی که برعهده داشتم کم شد.
  اما برای مراسم رونمایی دوستان علاقمندی که خدمتشان ارادت دارم پیشنهادات مفصلی داشتند و گروهی تلگرامی نیز که البته با اهداف فراتری تشکیل شده است قرار بود مقدمات این مراسم را برنامه ریزی کنند که متاسفانه با فیلتر تلگرام مواجه شدیم و از ادامه فعالیت دوستان بی خبر هستم. بنده کار مهمی نکرده ام و خود را لایق به زحمت انداختن دوباره دوستان برای هزینه ها نمی دانم. شرایط مالی این کار هم اجازه هزینه مراسم رونمایی را نمی دهد. از این بابت شرمنده همه دوستان هستم.
  در ضمن با توجه به تعداد محدود شمارگان کتاب و همتی که به ویژه افراد طایفه پلویی و اثباتی در سفارش خرید داشته اند به نظرم نمی رسد نسخه هایی برای فروش در مغازه یا بین گردشگران باقی بماند. اما پیشنهادتان درباره کارت پستال بسیار جذاب است. اتفاقا ناشر کتاب گویش هم وقتی از همت هم ولایتی ها و محیط برگجون مطلع شد پیشنهاد چاپ بروشورهای تبلیغی و گردشگری را دادند که البته پیشنهاد شما و ایشان خوب است اما باید دیگران این موارد را دنبال کنند. من تقریبا تمام وقت گرفتار سایت برگجون هستم.
  حتما در آینده باید برای چاپ کتابهای دیگر و تجدید چاپ همین کتاب هم فکری کرد. با شما موافقم.

 9. سلام بر همگی
  از کلیه دست اندر کاران اعم از تهیه و نوشته و چاپ و نشر این کتاب فخیم علی الخصوص جناب مهندس علی اکبر لبافی کمال سپاس و تبریک را دارم .

 10. ارمغان اثباتی

  جناب آقای لبافی
  هزاران بار تبریک بابت به بار نشستن این کتاب که برای ما برگجهانی ها کم از گلستان سعدی نیست.
  حالا همه صندوقک های سیب و جعبه های آلبالو و قدیمی ترهای برگجونی با چارقد و قبا در این کتاب یک جا جمع شده اند و منتظر هستند که ما به سراغشان برویم.
  امیدوارم که ما اهالی روستا قدر این کتاب و تلاش های شما را بدانیم.
  یک تشکر ویژه هم از شما که به رسم روستایمان که میوه های نوبرانه شان را برای دوستان و آشنایان می فرستند زحمت کشیدید و این تحفه گرانبها را که همانند دسترنج پدرانمان حاصل صبر و تلاش چندین و چند ساله است به من و خانواده ام هدیه دادید.
  باز هم سپاس و به امید موفقیت روز افزون شما

 11. علی اکبر لبافی

  خانم اثباتی از محبت شما در زمان تدوین فرهنگ لغات برگجونی که سابقه ای ده ساله دارد، و از زحمتی که در نوشتن مقدمه بر کتاب کشیدید (و بر کار کوچک من مهر تایید زدید) و از اینکه از پیشتازان در کمک مالی به چاپ کتاب بوده اید و اکنون که حمایت های معنوی تان پس از چاپ کتاب ادامه دارد، بسیار بسیار سپاسگزارم.
  خوشحالم که با اهدای چند جلد از کتاب به حامیان مالی آن می توانم بخشی از لطف بزرگ آنان را که دینی بر عهده ی خویش می دانم، به نشانه عرض ادب و احترام ادا کنم. جالب است نخستین جلد کتاب را تقدیم آقای سعید جان نثاری کردم که به عنوان نخستین فرد چراغ کمکهای مالی به کتاب را روشن کرد.
  لازم است اضافه کنم لطف معنوی این عزیزان قابل جبران نیست. حتی بخشی از کمک های مالی آنان نیز جبران نشد. اما خرسندم که مبالغ باقیمانده را تقریبا با کاهش دادن بهای پشت جلد نسبت به کتابهای مشابه در این سطح، جبران کرده ام . در واقع کمک دوستداران کتاب و فرهنگ برگجون سبب شده است که کتاب با قیمت مناسبتری به دست علاقمندان آن به ویژه هم ولایتی های عزیز برسد.

 12. سلام. به شما بابت این کوشش بی نظیر در راستای مستند سازی گویش برگجهانی که همانا در هم آمیخته با فرهنگ و تاریخ برگجهان و سندی ارزشمند برای آیندگان است بسیار تبریک می گویم. قطعا این کتاب بسیار خواندنی است و امیدوارم جایگاه واقعی خودش را در محافل علمی پیدا کند.

 13. دوستانی که کتاب دریافت کرده اند اگر اشکال عمده ای از نظر صحافی و چاپ در کتاب وجود دارد لطفا برای تعویض آن به شماره ۰۹۱۲۳۰۵۷۵۵۸ تماس بگیرند. ضمن عذرخواهی به دلیل فویلدار بودن کتابها امکان کنترل تک تک آنها وجود نداشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *