خانه » گالری عکس و اسناد » گالری عکس شکوهیان

گالری عکس شکوهیان

علی‌اکبر لبافی، دی ماه ۹۶

علی‌اکبر شکوهیان به واسطه آشنایی با شعبان‌علی بلگجانی (معروف به کل‌شعبان فرزند تقی) به برگ‌جهان آمد و شد می‌کند. وی که از برگ‌جهان خوشش می‌آید چند زمین در روستا می‌خرد که یکی از آنها زمین ضلع شمالی درمزین‌علی و دیگری در محدوده سرخه‌کوهک بعد از باغ ناصر و قبل از پلیدره بود.

شکوهیان به واسطه آمد و شد با کل شعبان با برخی از فامیل‌های وی نیز آشنا شده و رفت و آمد پیدا می‌کند. خانواده کل سیف‌اله اثباتی و کربلایی عبدالعظیم اثباتی نیز از این جمله بودند. گفتنی است منزل کربلایی عبدالعظیم  در درمسجد سرده و ابتدای راه باغ خان درست در انتهای منزل فعلی سیدنورالدین محسنیان و خانه کل ابوالقاسم مقابل آن در شمال کوچه بود و این دو منزل با پل هوایی! به هم وصل بودند.

به نظر می‌رسد برخی از عکسهای پیش رو در همین منازل باشد و حضور کل عبدالعظیم نیز همراه مرحوم شکوهیان در عکس‌ها به واسطه همین آشنایی است.

عکس‌های ارزشمند و کم نظیر و گاه بی‌نظیر (مانند عکس درخت سول راه اندار) عکس‌هایی است متعلق به آقای شکوهیان که در اختیار خانم بلگخانی (فرزند رجبعلی بلگجانی و نوه‌ی کل شعبان) بوده است. این عکس‌ها به کوشش آقای غلامرضا ثابتی‌آزاد (فرزند علی‌اکبر و نوه کل سیف‌اله) به طور امانت از خانم بلگخانی دریافت و در اختیار من گذاشته شده است. بنده نیز آن را برای علاقمندان به برگجون منتشر کرده‌ام.

از خانم بلگخانی که تاکنون توفیق دیدارشان را پیدا نکرده‌ام و آقای ثابتی‌آزاد سپاسگزارم و امیدوارم با برنامه‌ای که در نظر دارم بتوانم در آینده از داستان زندگی آقای شکوهیان به روایت همسر و فرزندشان بیشتر سخن بگویم.

برای دیدن آلبوم، روی عکسها کلیک کنید و منتظر بمانید تا باز شود. روی دکمه play در پایین عکس کلیک کنید تا عکسها به ترتیب نمایش داده شوند. در پایان روی دکمه ضربدر کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید