خانه » اخبار » از پانارون سرده تا پارلمان سوئد

از پانارون سرده تا پارلمان سوئد

باخبر شدیم که آقای علی اثباتی فرزند محمد تقی و نوهٔ مرحوم آشیخ محمدعلی و نبیره مرحوم کربلایی علی اصغر در انتخابات اخیر پارلمان سوئد موفق شده و آرای لازم برای ورود به پارلمان را کسب کردند.

aliesbati2این موفقیت بزرگ برای ایشان و بی‌نظیر برای برگجونی‌های عزیز را به وی و خانواده بزرگ او و برگجونی‌های عزیز تبریگ می‌گوییم. به امید موفقیت و شایستگی‌های بیشتر برای ایشان و تامین خواسته‌های شهروندان سوئدی و پی گیری شعارهای انتخاباتی و نمونه شدن برای نمایندگان مردم در سراسر جهان و ایران و برگجهان. امیدواریم در آینده اطلاعات بیشتری از ایشان و اهدافشان کسب و منتشر کنیم. در زیر به معرفی مختصر ایشان که در سایت برگجهان قبلا آمده است بسنده می‌کنیم.

aliesbati4

علی فرزند بزرگ‌تر محمد تقی در ایران و در سن ۵ سالگی وارد دبستان تیزهوشان شد. گویا تیزهوشی در این خانواده ارثی است و سبب می‌شود در زیر سن قانونی وارد مدرسه شوند. دبستان وی تمام شد که به خارج رفتند. ظرف یک ماه اقامت در هتل علی زبان سوئدی را فرا می‌گیرد. برای ثبت نام در مدرسه لازم است مهاجران به سوئد یک سال به مدرسه زبان بروند اما زبان علی تا حدی پیشرفت داشت که با یک آزمون و موفقیت در آن بدون گذراندن یک سال کلاس وارد مدرسه شد. او همواره شاگرد ممتاز بود تا اینکه دیپلم گرفت. او در رشته علوم تجارت از دانشگاه فوق لیسانس می‌گیرد و شاغل می‌شود. در روزنامه‌ها و مجلات مطلب می‌نویسد. دو دوره کاندیدای مجلس می‌شود و یک دوره به عنوان فرد ذخیره رای می‌آورد. جزو سخنوران و صاحب نظران است و در برنامه‌های سیاسی اجتماعی تلویزیون حضور دارد. یک بار که برنامه مستندی در مورد تبعیض در اسرائیل تهیه می‌کند تحت فشار قرار می‌گیرد تا حدی که اجازه ارایه برنامه‌اش را از تلویزیون نمی‌تواند کسب کند ولی به او اجازه می‌دهند برنامه‌اش را در میادین شهر به نمایش بگذارد.aliesbati1

ماخذ عکس‌ها: خانم پروین افتخاری مادر آقای علی اثباتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *