خانه » اخبار » دومین گردهمایی خانواده‌های برگجونی

دومین گردهمایی خانواده‌های برگجونی

حمید جان‌نثاری، ۲۲ اسفند ۱۳۹۴

دومین گردهمایی خانواده‌های برگجونی همزمان با مراسم سالگرد درگذشت خانم صدیقه جان‌نثاری(فرزند محمد و همسر شادروان حاج فرج جان‌نثاری) در روز پنج‌شنبه مورخ ۲۰/۱۲/۹۴ در حسینیه سیدالشهدا واقع در سرآسیاب دولاب و به میزبانی خانواده محترم حاج فرج برگزار شد.

در این مراسم که با تلاوت آیات قرآن مجید راس ساعت ۴:۳۰ آغاز شد، ابتدا آقای سروی مداح اهل بیت از ساعت ۴:۴۵ به ذکر مصیبت پرداخته و سپس در ساعت ۵:۱۵ آقای رمضانی ذاکر اهل بیت حاضران را که اغلب از هم‌ولایتی‌های عزیز بودند به فیض رساندند.

درساعت ۵:۳۰ حاج مصطفی جان‌نثاری سخنران مجلس پس از خیرمقدم به شرکت‌کنندگان، و آمرزش خواستن برای درگذشتگان جمع حاضر و غایب از روستای برگجهان و همسایه‌های حسینیه، به خواندن نام درگذشتگان برگجونی در طی یک سال گذشته پرداختند. ایشان تاکید کردند این فهرست فی‌المجلس تهیه شده و ممکن است دارای خطا از نظر تاریخ درگذشت افراد باشد یا افرادی نیز از قلم افتاده باشند. این فهرست به شرح زیر قرائت شد:

حاجیه خانم ام‌النساء علیمردانی، حاج علی‌آقا اثباتی، محمد پلویی، حاج جان‌محمد جان‌نثاری، حاج قاسم علی‌عسگری، کربلایی حبیب‌الله علیمردانی، حاج جواد علیمردانی، حاج محمود مقدس، حاج رحمت گل‌منش، همسر حاج رحمت گل‌منش، خانم فخری پلویی، حاج اسماعیل مقدس، حاجیه خانم زینت مقدس، حاجیه خانم کوشکستانی، حاجیه خانم مهین طوسی، حاجیه خانم بی‌بی طوسی، خانم اکرم مجاوری، حاجیه خانم شهربانو مجاوری، حاجیه خانم زینت جان‌نثاری، حاجیه خانم عصمت رمضانی، حاج محمد لبافی، حاجیه خانم صدیقه جان‌نثاری، حاج محمود خوشپور، حاج مجتبی کوثری، حاج اسدالله علیمردانی، حاجیه خانم ربابه مقدس، آقای رضا کوشکستانی و حاج عبدالله علیمردانی.

گردهمایی یا مراسم سالگرد خانم جان‌نثاری با ذکر مصیبت حضرت فاطمه به مناسبت نزدیکی به روز وفات آن بانوی بزرگوار از سوی ذاکر مجلس و همچنین آقای اثباتی در ساعت ۶ عصر پایان پذیرفت.

فهرست درگذشتگان فوق (افراد درگذشته در طول یک سال گذشته) با استفاده از اخبار سایت برگجون به شرح جدول زیر اصلاح و کامل‌تر شده است:

ردیف

نام و نام خانوادگی

نام پدر

تاریخ درج خبر

۱

محمد لبافی

سلمان

۱۹/۱۲/۹۳

۲

صدیقه جان‌نثاری

محمد

۱۹/۱۲/۹۳

۳

عبدالله علیمردانی

رحمان

۴

رضا کوشکستانی(معمار عباس)

۵

ربابه مقدس

اسدالله

۶

سید مجتبی کوثری

سیدرضا

۱۳/۱/۹۴

۷

عصمت رمضانی

۸

بتول پلویی

طهماسب

۱۶/۱/۹۴

۹

فرشته جان‌نثاری

رمضان

۲۰/۱/۹۴

۱۰

زینت جان‌نثاری

جان‌محمد

۲۰/۱/۹۴

۱۱

خیرالله شاهان‌قاسمی

ابوالقاسم

۲۲/۱/۹۴

۱۲

فریدون فرهی

احمدمیرزا

۲۱/۲/۹۴

۱۳

علی لبافی         

نورالله

۱۵/۳/۹۴

۱۴

حجت‌الله طوسی

ناصر

۲۰/۴/۹۴

۱۵

اصغر خوشپور

قربان

۲۹/۴/۹۴

۱۶

ملک لاری

حبیب‌الله

۶/۵/۹۴

۱۷

اسماعیل مقدس

رمضان

۶/۵/۹۴

۱۸

اکرم مجاوری

۱۹

بی‌بی طوسی

۲۰

مهین طوسی

۲۱

خانم کوشکستانی

علی‌میرزا

۲/۸/۹۴

۲۲

فخری پلویی

رضاعلی

۹/۹/۹۴

۲۳

زینت مقدس

اسماعیل

۲۹/۱۰/۹۴

۲۴

رحمت گل‌منش و همسر

۲۵

محمود مقدس

۲۶

جواد علیمردانی

۲۷

حبیب‌الله علیمردانی

۲۸

قاسم علی‌عسگری

۲۹

جان‌محمد جان‌نثاری

عربعلی

۱۲/۱۱/۹۴

۳۰

محمد پلویی

قاسم

۱۸/۱۱/۹۴

۳۱

علی‌آقا اثباتی

علی‌اصغر

۱۸/۱۲/۹۴

۳۲

ام‌النساء علیمردانی

آقای حسن مقدس فرزند شادروان احمد کربلایی رحمت نیز پس از گردهمایی در تاریخ ۲۳ اسفند درگذشت.

متاسفانه به دلیل فقدان نماینده یا رابط میان اهالی محله شاهان و سایت برگجون، اطلاعات مربوط به هم‌ولایتی‌های محله شاهان اغلب ناقص است.

 hamayesh1hamayesh2hamayesh3hamayesh4hamayesh5hamayesh6hamayesh7hamayesh8hamayesh9hamayesh11hamayesh13hamayesh12
pahlavan7
hamayesh10

۳ دیدگاه

  1. ممنون از آقای جان نثاری به خاطر پوشش خبری این گردهمایی. اما به نظرم گردهمایی دوم تفاوت زیادی با گردهمایی اول داشت. اینکه تعداد افراد شرکت کننده کمتر بود می تواند امری عادی مانند هر حرکت اجتماعی دیگر باشد. اما عدم خبررسانی به موقع هم دلیل دیگری است. برگزاری در عصر و عدم پذیرایی با شام هم می تواند مزید بر علت باشد. البته شام ندادن می تواند مثبت باشد زیرا اگر هزینه زیاد شود تداوم آن کمتر می شود. ولی نکته آخر ادغام گردهمایی با مراسم ختم رسمی یکی از هم ولایتی ها بود. اصولا در گردهمایی ها باید افراد آزادی عمل ببشتری داشته باشند، صحبت کنند مذاکره کنند و … اما مراسم دیروز یک ختم رسمی بود که افراد می آمدند و تسلیت گفته مدتی نشسته و می رفتند و ذاکرین به ذکر مصیبت می پرداختند. در گردهمایی باید مسئولان روستا حضور یابند و در مورد موضوعات روستا گفتگو و نظرخواهی یا خبررسانی گردد.

  2. با سلام
    قضیه ی این گردهمایی چیه؟ چرا من بی اطلاع ام؟

  3. از دو سال قبل به مناسبت یادبود درگذشتگان برگجونی در هفته پایان سال مراسمی در حسینیه سرآسیاب دولاب برگزار می شود که سال گذشته خبر رسانی کاملی انجام شد و در این وبگاه نیز از قبل به آگاهی خوانندگان رسید. امسال البته خبررسانی زیادی انجام نشد و خبر مربوطه خیلی دیر به سایت برگجون اعلام شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *