خانه » چهره ها » گفتگو با خانم فاطمه خوشپور

گفتگو با خانم فاطمه خوشپور

علی‌اکبر لبافی، اسفند ۹۵

خانم مهدیه خوشپور را از کودکی می‌شناختم. اهل سرده بودند و عمه‌اش هم همسایه‌ی ما در برگجون بود و به محله‌سر ما آمدوشد داشتند. از خوانندگان وبگاه برگجهان و برگجون بوده و هستند. بارها ایشان را در برگجون دیده و سلام و احوال‌پرسی هم کرده‌ام. اما نمی‌دانستم نام ایشان فاطمه‌ است. و نمی‌دانستم ایشان از افراد موفق در کار و تحصیل هستند. گرچه در دیداری که با دایی بزرگوارشان آقای رضایی‌پور داشتم اشاره کردند که چرا از افراد جوان‌تر و فعال در دیگر رشته‌های تحصیلی برای پیشبرد اهداف وبگاه برگجون استفاده نمی‌کنید و به عنوان نمونه به مهدیه خانم اشاره کرد، اما من جزییات بیشتر درباره‌ی کار و فعالیت خانم خوشپور را از آقای رضایی‌پور نپرسیدم. تا اینکه یکی از دوستان بزرگوارم  ایشان را به من برای مصاحبه برای بخش چهره‌های وبگاه برگجون معرفی کردند. وقتی شماره تماس ایشان را برایم فرستاد نام فاطمه خوشپور را درج کرده بودند.

باری، خانم خوشپور و خانواده‌ی او و به ویژه پدرش برای من و خوانندگان آشناست. شادروان محمود خوشپور (پلویی) فرزند قربانعلی فردی خوشنام و خوش‌برخورد و خوش‌سخن بود تا جایی‌که در دو داستان از طنزهای برگجونی که تاکنون منتشر شده است نقش داشته‌اند. به واسطه شغلی که آقای خوشپور داشتند اغلب روستاییان به ویژه اهالی سرده او را می‌شناختند. مادر خانم خوشپور، خانم طاهره رضایی‌پور فرزند شادروان حاج محمود رضایی‌پور(پلویی) است. حاج محمود رضایی‌پور نیز که از موسسین هیات پلویی  و از مداحان اهل بیت بود، برای تقریبا تمام اهالی روستا شناخته شده بود.

 khoshpur1khoshpur3

دوران دانش‌آموزی

خانم مهدیه یا فاطمه خوشپور متولد ۲۰ تیر ۱۳۵۹ است؛ اما تولد ایشان در شناسنامه، سال ۱۳۵۸ درج شده است. وقتی هم‌بازی‌های او که اغلب متولد سال ۵۷ بودند برای دبستان ثبت‌نام کردند، برای اینکه او تنها نماند، در دبستان ثبت‌نام شد و بدین وسیله او نزدیک دو سال زودتر به مدرسه رفت. او تحصیلات ابتدایی را در مدرسه بیت‌الزهرا واقع در پل دوم بلوار ابوذر و راهنمایی را در مدرسه جانبازان و دبیرستان را مجدد در مدرسه بیت‌الزهرا به پایان رساند و در سال ۱۳۷۶ دیپلم خود را در رشته علوم انسانی دریافت کرد.

 khoshpur2

دوران دانشجویی و ازدواج

خانم خوشپور در سال ۱۳۷۷ در رشته‌ی تکنولوژی آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی پذیرفته شد. وقتی از او پرسیدم آیا چنین رشته‌ای را از قبل می‌شناخته و با شناخت قبلی آن را انتخاب کردید یا اتفاقی بود پاسخ دادند: “دایی محسن به من توصیه کردند که این رشته را هم انتخاب بکنم و شرح مختصری از این رشته و مزایای آن را برای من تعریف کردند.”

در سال ۱۳۷۹ و در حالی که خانم خوشپور هنوز سال دوم دانشگاه بود، با آقای مسعود رضوی ازدواج کرد. آقا مسعود هم از طایفه پلویی و از نوه عموهای پدر مهدیه خانم است.

خانم خوشپور در سال ۱۳۸۱ فارغ التحصیل شد و لیسانس خود را دریافت کرد. سال ۸۶ در مقطع کارشناسی ارشد رشته مشاوره کودک و نوجوان دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علوم و تحقیقات پذیرفته شد و سه سال بعد کارشناسی ارشد را اخذ کرد. موضوع پایان نامه او اختلال در یادگیری کودکان دبستانی بود که روی ده کودک کار تحقیقی انجام داده و سال ۸۹ از آن دفاع کرد.

 khoshpur4

خانم مهدیس رضوی فرزند خانم خوشپور

مهدیس فرزند مهدیه خانم متولد بهمن سال ۱۳۸۲ است. او ضمن موفقیت در تحصیلات خود در انواع رشته‌های ورزشی و هنری فعالیت داشته است. او دارای کمربند قرمز است و خود را برای دان یک کمربند مشکی آماده می‌کند. او در هیات شرق استان تهران در رشته هان‌مادانگ (تکواندوی نمایشی) مقام‌های اول و چند مقام دوم و سومی دارد. مهدیس در شنا، ژیمناستیک، والیبال و باله سابقه آموزش دارد و تمرین دارد. همچنین فارغ‌التحصیل اُرف و فلوت است و ۶ سال هم هست که سنتور می‌زند.

 khoshpur5khoshpur6

آقای مسعود رضوی همسر خانم خوشپور

آقای رضوی دارای یک کارگاه گلدوزی در چهارراه امیراکرم تهران است. وی همچنین دوره زنبورداری را در جهاد کشاورزی استان تهران گذرانده و دارای کندوی عسل است. چند سال در شمال کشور کندو داشت و امسال آن را به برگجهان آورد. ایشان زمینی در سووَگ خریداری کرده و کندوها را به آنجا برده‌اند.

وی در پنج رشته ورزشی کار کرده است. کمربند مشکی تکواندو دارد. در کشتی و بوکس و کیک‌بوکس کار کرده و پیش‌کسوت پینگ‌پونگ است.

 khoshpur7

کار و فعالیت

خانم خوشپور درباره شروع کار و فعالیت خود چنین گفتند:

“در سال ۸۷ در حالی که دانشجوی کارشناسی ارشد بودم به صورت پاره‌وقت کار خود را در شهرداری شروع کردم.  در سال ۸۹ در واحد کاوشگری کودک که زیرمجموعه‌ی شهرداری است نیز فعال شدم. فعالیت این واحد در حوزه اختلال یادگیری، بیش‌فعالی و خلاقیت کودک است. سال ۹۰ در مرکز مشاوره مهر در سعادت‌آباد مشغول به کار شدم. سال ۹۱ همزمان با سایر کارهایم در مرکز مشاور صدای زندگی به عنوان مشاور کودک و نوجوان مشغول به کار شدم. همان سال به عنوان کارشناس مجله همشهری تندرستی مشغول کار شده و یک سال و نیم همکاری داشتم.”

 khoshpur8

دوره‌های تکمیلی

از خانم خوشپور پرسیدم در رزومه‌های کاری شما در شهرداری و نیز در مصاحبه‌های شما متوجه شدم در بخش‌های مختلفی صاحب نظر هستید. آیا تمام این موضوعات را شما در دروس دانشگاهی آموخته‌اید؟

پاسخ: “خیر. من در دوره‌های آموزشی آزاد شرکت کرده‌ام. نمونه‌هایی از آن را نام می‌برم:

سال ۸۷ همسرم دیسک کمرش را جراحی کرد. درد و مشکلات او زیاد بود و شنیدیم که با هیپنوتیزم امکان تسکین و کنترل درد هست. مرا تشویق کرد این موضوع را دنبال کنم. مشکل ایشان تا حدی بود که او حتی نمی‌توانست کودکمان را بغل کند. بنابراین دوره مقدماتی هیپنوتیزم را در انجمن هیپنوتیزم بالینی ایران گذراندم که مشتمل بر مقدمات، شناخت و تکنیک‌ها بود.

دوره‌ی فرزندپروری را نزد دکتر فیروزی و دوره‌ی کارورزی در گروه اعتیاد را با مهندس دژکام بودم. در این بخش البته دانش خوبی اندوختم ولی برای کار به عنوان کارورز شرط مهمی داشتند که من فاقد آن بودم. شرط این بود که کارورزان باید جزو افرادی باشند که قبلا معتاد بوده و حالا پاک شده‌اند.

دوره‌ی بهبود روابط زوجین را نزد آقای دکتر اوحدی و خانم دکتر گرکانی آموختم.”

 khoshpur9

پرسش: آیا واقعا هیپنوتیزم موضوعی علمی است و می‌توان افراد را هیپنوتیزم کرد؟ چون سالها پیش یک نفر خواست مرا هیپنوتیزم کند ولی موفق نشد.

پاسخ: “بله. هیپنوتیزم علمی است و شاخه‌ها و سطوح مختلفی دارد. شما از یک اتفاق ساده مثل توصیه به عیادت بیماران بگیرید تا سطوح بالاتر. همین که شما از یک بیمار عیادت می‌کنید در روحیه او تاثیر دارد و سبب تسریع روند بهبودی او می‌شوید یا بیماری او را تعدیل می‌کنید. عوامل بیماری بخشی روحی و بخشی جسمی است. عواملی که بر روح و روان بیمار تاثیر می‌گذارند هم مهم هستند. در موضوع هیپنوتیزم چند نکته وجود دارد. شرایط سنی یکی از آنهاست. افراد زیر ۹ سال و بالای ۷۰ سال هیپنوتیزم نمی‌شوند. زیرا این کار به تمرکز زیادی نیاز دارد و بیمار باید بتواند بر روی گفتار درمانگر تمرکز کند. به همین دلیل افرادی که می‌خواهند هیپنوتیزم شوند باید واقعا این کار را بخواهند و باور داشته باشند.”

فعالیت در رسانه‌ها

“بجز اینکه از سال ۹۱ به مدت یک سال و نیم با مجله‌ی همشهری تندرستی همکاری داشتم، مصاحبه‌هایی در روزنامه‌ها داشتم و با فارس‌نیوز همکاری کردم. در وبگاه مراکزی که کار کرده‌ام نیز مطالبی از بنده منتشر شده است.  سال ۹۳ در برنامه‌ی رادیو سلامت حضور داشتم. در نهایت امسال در برنامه‌ی تلویزیونی سیب‌نقره‌ای در شبکه سلامت برنامه داشتم(۱).

اخیرا هم صحبت این است که یک فیلم مستند ساخته شود. از من پرسیدند چه موضوع مهمی در سال‌های اخیر از نظر شما مهم است که درباره‌اش فیلم تهیه کنیم. من گفتم طلاق. پیشنهاد دادم فیلم مستندی درباره‌ی طلاق ساخته شود. زوج‌های ایرانی فرهنگ طلاق گرفتن را ندارند. بعد از طلاق فرزندان سیبل پدر و مادر یا توپ فوتبال می‌شوند. او را مجبور می‌کنند از پدر برای مادر و از مادر برای پدر خبر ببرد یا خبررسانی کند. فرزندان طلاق بسیار آسیب می‌بینند. خوب است به زوج‌ها و پدر و مادرها بعد از طلاق آموزش داد تا اثرات نامطلوب ناشی از طلاق را کنترل و محدود کرد.”

 khoshpur11khoshpur12

نمونه‌ای از مصاحبه‌های خانم خوشپور منتشر شده در سلامت نیوز:

فاطمه خوشپور در گفت‌‌و‌گو با فارس در‌خصوص وضعیت سلامت روان زنان ایرانی اظهار داشت: سلامت روان یعنی رسیدن به تعادل روحی و روانی که این موضوع موجب آرامش و تعادل در زندگی خانوادگی می‌شود.

وی افزود: در سال‌های اخیر خیانت مردان به شدت سلامت روانی زنان را تهدید کرده است که این موضوع سست شدن بنیان‌های خانوادگی را به دنبال دارد چرا که موجب عدم تعهد زن و مرد به زندگی می‌شود؛ اعتیاد همسر و دغدغه تربیت فرزندان نیز از موارد دیگری است که سلامت روان زنان ایرانی را تهدید می‌کند، همچنین در جامعه کنونی تربیت فرزندان به یک موضوع مهم برای مادران تبدیل شده است چرا که فرزندان در معرض هجوم اطلاعات بسیاری قرار دارند که هنوز قدرت درک آن را ندارند.

این روانشناس با بیان اینکه سلامت روان در افراد شاغل و متأهل بیشتر است، گفت: بیکاری در دختران مجرد به شدت سلامت روان آنها را تهدید می‌کند و می‌توان آن را سرمنشأ بسیاری از مشکلات از جمله وسواس فکری و استرس دانست.

خوشپور ادامه داد: داشتن یک شغل مناسب و پاره وقت که تمام فرصت زنان صرف آن نشود، در حفظ سلامت روان تأثیر بسیاری دارد؛ افسردگی مهمترین آسیب روانی است که زنان ایرانی را تهدید می‌کند و باعث می‌شود که آنها نتوانند از زندگیشان لذت ببرند.

 khoshpur10

khoshpur13ادامه تحصیل برای اخذ مدرک دکترا

پرسش: چرا به تحصیلات خود ادامه نداده‌اید؟

پاسخ: قصد دارم این کار را بکنم. به ویژه اینکه همسرم نیز مرا در این خصوص تشویق می‌کند. امسال ثبت نام کرده‌ام و ۶ اسفند کنکور دارم. الان هم دارم خودم را آماده می‌کنم.

 

پرسش: رشته‌ی شما که در زمینه‌ی مشاوره است چه تفاوتی با روان‌پزشکی یا روان‌شناسی دارد؟

پاسخ: روان‌شناسان بالینی و روان‌پزشکان با دارو آشنا هستند و برای درمان دارو هم تجویز می‌کنند. رشته‌ی ما متمرکز بر مشاوره و گفتگو و توصیه‌های رفتاری و اخلاقی و کنترل اضطراب و افسردگی است. اگر میزان بیماری شدید باشد یا با این روش‌ها قابل درمان نباشد، بیمار را به روان‌پزشک معرفی می‌کنیم. ما اجازه‌ی درمان با دارو را نداریم.

ما با درمان طرح‌واره‌ها سروکار داریم. درمان مواردی که از کودکی در افراد نهادینه شده است. مثلا از کودکی شنیده‌ایم زن‌ها یک تخته‌شان کم است. یا شنیده‌ایم مردها فقط به فکر شکمشان هستند. این‌ها طرح‌واره‌های معیوب هستند و در رفتار کودکان در بزرگسالی موثر خواهند بود. موضوعاتی مثل واهمه از پیرامون، احساس عدم امنیت، ترس در ایجاد ارتباط با دیگران و … از این جنس هستند. ما با طرح‌واره درمانی وضعیت فرد بیمار را اصلاح می‌کنیم. کودکی که مادرش بر سرش فریاد می‌زند، ممکن است دچار شب‌اداری شود. بنابراین درمان ما صرفا با کار روی فرد بیمار انجام نمی‌شود، بلکه برای درمان باید روی کل اعضای خانواده و افراد پیرامون وی کار کنیم. یعنی درمان باید سیستمی باشد.

پرسش: من می‌خواستم موضوعی را مطرح کنم که حالا دچار تردید شدم. پسرم ناخن‌های خود را می‌جَوَد. خواستم از شما نظرخواهی کنم. اینکه گفتید بیماری کودک ممکن است ناشی از رفتار نامناسب والدین باشد ترسیدم اعلام کنید این رفتار بچه‌ی من ناشی از رفتار اشتباه خود من است!

پاسخ: برخی بیماری‌ها ممکن است هم ریشه‌ی ارثی و هم اکتسابی داشته باشد. اضطراب هم از این دسته بیماری‌هاست. کودک وقتی مضطرب است ممکن است ناخن‌جَوی پیدا کند. اگر بیماری ناشی از ارث باشد باید به روان‌پزشک مراجعه کرد. اما اگر ناشی از رفتار تند پدر و مادر یا نگرانی‌های دیگر کودک مانند ترس از نمره و غیره باشد با مشاوره باید درمان شود.

 

فعالیت در شرکت طایفه پلویی

از فعالیت خودتان در شرکت خانواده‌های پلویی بگویید:

“سال ۱۳۹۳ در مجمع عمومی سالانه‌ی شرکت پلویی‌ها حضور داشتم. در آنجا مطرح شد اگر افراد پیشنهادی دارند اعلام کنند. من هم گفتم خوب است در هیات‌مدیره دست‌کم یک خانم هم حضور داشته باشد تا خانم‌ها هم بتوانند با هیات مدیره ارتباط نزدیکتری داشته باشند. آقای حجت سیف‌محمدی خیلی استقبال کرد و آقای امیر پورفرد هم گفت شما از این پس در جلسات هیات مدیره شرکت کنید. با موافقت همه‌ی اعضای هیات‌مدیره من آن سال در جلسات هیات مدیره حاضر شدم و در کارهای مالی شرکت به آقای سیف‌محمدی کمک می‌کردم. سال ۹۴ در انتخابات هیات مدیره کاندیدا شده و با رای مجمع رسما وارد هیات مدیره شدم و هم اکنون عضو هیات مدیره شرکت هستم.”

 

فعالیت شرکت پلویی‌ها چیست و چند نفر هستند؟

“این شرکت حدود ۳۶۰ نفر عضو دارد که در مجمع آخر ۲۲۰ نفر حاضر شدند. جلسه‌ی مجمع در حسینیه سیدالشهدای سرآسیاب تشکیل شد. سرمایه‌ی تمامی اعضا در این شرکت برابر است و شرکت به ترتیب به اعضا وام پرداخت می‌کند که در حال حاضر سقف وام ۷ میلیون تومان است. سالانه نسبت به خرید برنج و توزیع آن در بین اعضا هم اقدام می‌کند و در کنار آن به افرادی که گرفتاری مالی دارند کمک می‌کند.

 

پرسش: آیا قبول زحمت می‌کنید درباره‌ی این شرکت گزارش کاملی جهت درج در سایت برگجون تهیه کنید؟ در این گزارش فعالیت شرکت از بدو تاسیس و نام موسسین و اعضای هیات مدیره‌ی آن تا حال حاضر همراه تصاویر آنها ارایه شود؟

پاسخ: حتما. اما باید موافقت هیات مدیره شرکت را داشته باشم و به من فرصت بدهید روی این گزارش بعد از ۶ اسفند (امتحان کنکور دکترا) کار کنم.

پرسش: می‌دانم با سایت برگجون آشنا هستید و مطالب آن را دنبال می‌کنید. آیا پیشنهاد یا نظری در این مورد دارید؟

پاسخ: بله. اتفاقا ما هر پنج‌شنبه منزل یکی از خواهرها هستیم. در هفته‌ی گذشته گالری عکس سایت برگجون را در تلویزیون باز کردیم و تماشا ‌کردیم. عکس افراد زیادی در گالری بود که ما نمی‌شناختیم و لذا ارتباطی با تصاویر برقرار نمی‌کردیم. پیشنهادم این است که درباره‌ی طبیعت و مناظر برگجون و معرفی جاهای دیدنی برگجهان هم کار کنید.

 khoshpur14

یک پرسش شخصی و خارج از عرف

من با زنان موفقی آشنا هستم که متاسفانه در خانواده موفق نبوده‌اند. با همسرشان مشکل پیدا کرده‌اند. فرقی هم ندارد. در زنان برگجونی هم این موضوع هست. اولا به عنوان یک فرد متخصص بفرمایید چرا چنین چیزی هست و چه رابطه‌ای بین موفقیت زنان و ایجاد مشکل با همسر هست و دوم اگر مایل هستید بفرمایید شما از این نظر با مشکلی مواجه نبودید؟

اتفاقا دکتر اوحدی می‌گفت خانم‌هایی که وارد رشته‌ی تخصصی می‌شوند ممکن است زبان گفتگو با همسر را از دست بدهند. شاید نوعی برتری‌جویی شوهران نسبت به زنان سبب این مشکل باشد. اما خوشبختانه هرگز نه تنها مشکلی در این ارتباط بین من و همسرم وجود نداشته بلکه من بسیاری از موفقیت‌هایم را مدیون حمایت‌ها و تشویق‌های او هستم.

همسرم بعد از ازدواج اصرار کرد تحصیلاتم را ادامه بدهم. از مهدیس نگهداری می‌کرد که من به دانشگاه و درسم برسم. بعد از لیسانس تشویقم کرد فوق لیسانس را هم ثبت نام کنم. پس از اینکه فارغ‌التحصیل شدم و شاغل شدم نه تنها مانع کارم در بیرون از خانه نشد بلکه وقتی من گفتم تحصیل بس است چون درآمدم هم خوب است اما او اصرار کرد که باید دکترا هم بگیرم و اکنون در کنکور دکترا ثبت نام کردم.

نه تنها در درس، بلکه در رشته‌های دیگر هم او مرا تشویق کرده است. از گذراندن دوره‌های تکمیلی مانند دوره هیپنوتیزم گرفته تا رشته‌های ورزشی.

من قبل از ازدواج ورزش نمی‌کردم. بعد از ازدواج با همسرم کوه رفتیم، میان‌رود، اندار و سووَگ رفتیم. در دانشگاه در رشته تیر اندازی شرکت کردم و در تیم دانشگاه‌های کشور رتبه سوم شدیم. همراه مهدیس به تکواندو رفتیم و کمربند قرمز دارم و خودم را برای دان یک کمربند مشکی آماده می‌کنم و دردوره‌های پیلاتس هم شرکت می‌کنم. همه‌ی این موارد را مدیون همسرم هستم. همکاری و حمایت و تشویق‌های او بود که توانستم به این موضوعات درسی، هنری و ورزشی بپردازم.

 khoshpur15

پایان

در پایان از خانم خوشپور به واسطه وقتی که به من دادند و مادرشان که در توضیح شجره‌نامه خانواده خود ما را همراهی کردند تشکر کردم. دوباره درخصوص قولی که خانم خوشپور برای تهیه مطلب درباره شرکت خانواده‌های پلویی دادند به ایشان یاداوری کردم.


 
 

سایر فعالیت‌های خانم خوشپور:

 

khoshpur16شرکت در کارگاه‌های تخصصی

 • کارگاه با عنوان رویکرد راه‌حل محور
 • کارگاه با عنوان هنردرمانی
 • کارگاه کنترل خشم در کودکان
 • کارگاه مربی خلاقیت
 • کارگاه زبان بدن
 • کارگاه اختلالات یادگیری در کودکان
 • دوره‌های ارتباط زوجین (سکسولوژی)
 • کارگاه رویکرد هیجان محور

سوابق آموزشی

 • فرزند پروری برای مادران دارای کودک ۳ تا ۷ سال اداره سلامت منطقه ۷
 • بهداشت روانی زنان با همکاری اداره سلامت منطقه ۷
 • بهبود روابط زوجین در ۳ ترم با همکاری آسیب‌های اجتماعی شهرداری تهران
 • زندگی پر مهر با همکاری آسیب‌های اجتماعی شهرداری تهران
 • برگزاری دوره‌های حجاب و عفاف در سطح تهران با همکاری جهاد دانشگاهی علامه طباطبایی
 • دوره‌های خلاقیت کودکان در سطوح پیش دبستان و دبستان با همکاری کارآفرینی منطقه ۷
 • مهارت‌های زندگی کودکان
 • کارگاه‌های فرزندپروری با همکاری امور بانوان شهرداری تهران
 • کارگاه‌های حجاب وعفاف با همکاری امور بانوان شهرداری تهران
 • آموزش ارتباط زوجین (سکسولوژی) به بانوان ، با همکاری آسیبهای اجتماعی شهرداری تهران
 • آموز کارگاه‌های آموزشی کودک و نوجوان و خانواده
 • کنترل خشم در قالب خلاقیت در کاوشکده کودک مرکز فرآموز

سوابق پژوهشی

 • بررسی اثر بخشی درمان به روش گتمن بر کاهش اختلال یادگیری ریاضی کودکان دخترپایه دوم ابتدایی منطقه ۷ تهران ۱۳۸۸
 • پژوهش پیرامون ویژگی های افراد خلاق ۱۳۸۸
 • پژوهش پیرامون خلاقیت درکنترل خشم در کودکان مقطع ابتدایی۱۳۸۹

تدوین مقالات

 • اختلالات یادگیری در کودکان
 • مهارت نه گفتن
 • اضطراب در کودکان
 • ۲۴ نشانه‌ی خانواده‌ی موفق

(۱)   آدرس لینک تماشای برنامه تلویزیونی خانم خوشپور. برای ورود روی لینک زیر کلید کنترل و کلیک را همزمان فشار دهید:

http://www.aparat.com/v/1nuvf/%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86

 

 

۹ دیدگاه

 1. با تشکر از سایت خوب برگجون…. خانم خوشپور خاله ی بنده و باعث افتخار خانواده ی ما و همچنین برگجهان هستن…

 2. البته لازم به ذکر هست که یکی دیگر از فعالیتهای خواهر عزیزم کمک و دستگیری بی دریغ ایشان از خانواده است، امیدوارم خبر خوش قبولی او در کنکور دکتری – همانطور که ما رو در لحظات سخت شاد می کنند – سبب شادی ایشان شود.

 3. سلام.از سایت خوب برگجهان متشکرم. خواهر کوچکم مهدیه جان حقیقتا مایه ی سربلندی و افتخار خانواده و فامیل است. امیدوارم خودش و خانواده اش در پناه حق همیشه موفق و سالم باشند و از گزند بدخواهان و شیاطین حسود دور باشند.

 4. عالی بود….با آرزوی موفقیت های روز افزون

 5. متاسفانه مهدیه خانم خوشپور را از نزدیک نمی شناسم اما از داشتن این همولایتی پرشور و فعال و مهربان بسیار خوشحالم و احساس غرور می کنم.
  مصاحبه خوبی بود و نکات قابل تاملی داشت که فکر می کنم خانم های جوان برگجهانی با توجه به داشتن گذشته، فرهنگ و بینش مشترک با خانم خوشپور، می توانیم با توجه به مسیر زندگی و نوع فعالیت هایمان از آن بهره ببریم.
  تشکر به خاطر این گفتگوی خوب

 6. بادرود فراوان
  جناب مهندس لبافی از زحمات بی دریغ جنابعالی درمعرفی انسان های موفق و کوشا که بهترین سرمشق و الگوی جامعه می باشند بی نهایت سپاس گزارم. بی تردید انجام چنین مصاحبه هایی با تمام قوت و ضعف آن، امکان آشنایی و بهره مندی از توانایی های این عزیزان را برای جامعه فراهم می سازد، و برای هیئت مدیره شرکت پلوییها فرصتی بسیار گران بها است که از تخصص و تجربه خانم خوشپور در راستای خدمت رسانی به این نهاد مردمی بهره مند می گردد.

 7. سلام خانوم دکتر خوشپور در شهرداری منطقه ۲۲ تهرانسر بودن من ازاونجا ایشون رومی شناسم من الان شدید دنبال شماره ای ازایشونم که بتونم درتاریخ ۹۷.۳.۱۲یا۹۷.۳.۱۳یعنی فردا یا پس فردا ایشون رو ملاقات کنم کارخیلی ضروری دارم لطفا کمکم کنید شماره تماس من۰۹۲۲۳۷۵—-
  ایشون واقعا عالین

 8. دکتر حسن حیدری نراقی

  با سلام ؛ خانم خوشپور همکار ارجمند تلاش شما در جهت علوم مشاوره و روان ستودنی است و انشاءالله در پناه حق، سال خوب و موفقی داشته باشید. چندین سال است که از مثلث ارتباطی دانشگاه، هم محلی ها در نبرد و پیروزی و شهر کاشان به روستای تاریخی برگ جون رسیده ام و قرار است در آنجا ساکن شوم تا در دوران دهه های آخر عمر در آن منطقه به نوشتن بپردازم از اینکه متوجه شدم اهالی این روستا هم در این رشته از علم فعالیت داشته اند خوشحال شدم و امید است این منطقه جایگاه پژوهشگران بزرگی هم چون شما نام سرزمین ایران را بلند مرتبه گردانند. انشاءالله

 9. جناب آقای دکتر حیدری
  با سلام
  برای تماس گرفتن با جناب عالی به نشانی ایمیلی که در زمان ثبت نظرات خود مرقوم فرمودید پیام فرستادیم که متاسفانه اشتباه می باشد. لطفا آدرس ایمیل صحیح یا شماره تماسی ارسال فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *