خانه » اخبار » در آغوش سکوت – نمایشگاه آثار محبوبه لبافی

در آغوش سکوت – نمایشگاه آثار محبوبه لبافی

نمایشگاه آثار خانم محبوبه لبافی با عنوان در آغوش سکوت افتتاح شد.

محبوبه لبافی آثار خود را در گالری هنر ایران، واقع در چهارراه ولی‌عصر- خیابان خارک- پلاک ۱۹- ضلع غربی تالار وحدت به نمایش گذاشته است. این نمایشگاه که امروز جمعه ۱۸ اسفند ۹۶ افتتاح شد، در روزهای یکشنبه ۲۰ اسفند تا پنج شنبه ۲۴ اسفند از ساعت ۱۱ تا ۱۹ دایر است.

محبوبه لبافی تصویر نقاشی‌های خود را که بر بوم خلق کرده‌است، بر روی پارچه نیز چاپ کرده و  با هنرمندی خاصی از آنها کوسن‌هایی ساخته که فضای سالن را آراسته است.

وی که هنر خویش را مدیون استاد کاردامونه می‌داند، چنین نوشته‌ است:

“سپاس از استاد گرانقدر جناب پروفسور کاردامونه که با حمایت بی‌دریغشان مرا به وادی هنر کشاندند و با آموزه‌های بی‌نظیرشان مرا در به تصویر کشاندن دغدغه‌هایم آموزش دادند. چرا که نقاشی همواره با من بود و دیده نمی‌شد. استاد کاردامونه با لطفی که به من داشتند، این فرصت را در اختیار من قرار دادند تا جسارت خلق اثر را پیدا کنم.”

آقای کاردامونه درباره آثار خانم لبافی چنین نوشته‌اند:

“حقیقتی که از میان تار و پودهای بوم نقاشیِ محبوبه لبافی عبور کرده و قابل درک است، یک نمایش و بازی هنری فوق‌العاده متعلق به دوران پس از مدرن بوده که با حفظ شخصیت بارز و منحصر به فرد خود، هنر استادان گذشته را بازسازی می‌کند. نقاشی او با رنگ روغن شکل می‌گیرد و دارای برخی ویژگی‌های خلاقانه‌ای است که بوم نقاشی او جلوه‌ای خاص و تاثیر ویژه‌ای می‌بخشد که از نظر انتخاب هماهنگ رنگ‌ها، نقاشی او را می‌توان به جریان هنری پاپ آرت همانند “اندی وارهول” مرتبط نمود.

نتیجه‌ی نهایی خاص از نقاشی او، هماهنگی در تضادهاست که باعث می‌شود ما برای کار او – همانند آثاری که از نظر زیبایی‌شناسی به خوبی ساخته و پرداخته شده‌اند- ارزش قایل شویم.”

یک دیدگاه

  1. خیلی کارهای زیبایی است. بسیار لذت بردم. ممنون از خانم محبوبه لبافی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *