خانه » برگجونی ها » مسابقه‌ی شماره ۲- نام ببر، جایزه بگیر

مسابقه‌ی شماره ۲- نام ببر، جایزه بگیر

خوانندگان محترم، ضمن تبریک مجدد سال‌نو شما را به شرکت در این مسابقه دعوت می‌کنیم.

در تصویر بالا چهره‌ی ۵ مرد دیده می‌شود. این عکس مربوط به حدود ۶۰ سال پیش است. به دو نفر که تنها به یکی از سه پرسش‌ زیر پاسخ درست بدهند از طرف مدیران وبگاه برگجون جایزه داده می‌شود:

پرسش ۱٫ نام و نام خانوادگی و نام پدر فرد شماره ۲ را بیان کنید.

پرسش ۲٫ نام و نام خانوادگی چهار نفر دیگر را بیان کنید.

پرسش ۳٫ نام و نام خانوادگی و نام پدر سه نفر را بیان کنید به شرط آن که فرد شماره ۳ نیز در فهرست باشد.

 

تذکر:

 • با توجه به اینکه پاسخ‌های شما می‌تواند به نفرات بعدی در شناسایی افراد کمک کند از پاسخ ناقص پرهیز کنید.
 • به دو نفر نخست که پاسخ درست بدهند جایزه تعلق می‌گیرد. بنابراین اگر سه نفر پاسخ درست بدهند به نفر آخر جایزه تعلق نخواهد گرفت.
 • افرادی که قبلا اعلام نظر کرده باشند نمی‌توانند نظر خود را براساس اعلام نظر دیگران اصلاح کنند.
 • فعلا از نامبردن فرد یا افراد محترمی که این عکس را در اختیار ما گذاشته‌اند، معذوریم.
 • با توجه به اینکه فرد شماره ۲ برای ما هنوز به طور قطع شناخته شده نیست، درباره درستی حدسیات  نام ایشان پس از اعلام نظر شماخوانندگان تحقیق خواهد شد.

 

۷ دیدگاه

 1. جناب لبافی سلام. واقعا عکس منحصر بفردی است و شناخت افراد بسیار سخت. نفر پنجم حاج حسن لبافی فرزند حاج محمد، نفر اول غلام جان نثاری فرزند کل محمد علی، نفر ۳ و ۴ ازبرگجهانیهای ساکن تهران و فکر کنم از طایفه طوسی باشند.

 2. با توجه به عدم استقبال از مسابقه فوق توسط خوانندگان محترم، شما دلیل این اتفاق را چه می دانید؟

 3. باسلام جناب لبافی چون عکس بسیار قدیمی می باشد واکثر بازدید کنندهای سایت افراد را نمی شناسند استقبالی نشده

 4. اتفاقا خیلی عکس زیبایی است. آدم های توی عکس انگار زنده اند و همین الان اینجا هستند.
  من به شخصه چون جواب سوال را نمی دانستم پیامی نگذاشتم. شاید برای دیگران هم همین طور بوده… البته آن فرد شهری تر در درون عکس که به خاطر این که مسابقه لو نرود اسمش را نمی آورم گزارش خیلی خوبی هم درباره اش در همین سایت هست اگر اشتباه نکنم. یادش گرامی…

 5. تحلیل عدم استقبال از مسابقه مهم است زیرا اولا ما چندین مسابقه دیگر را برای سایت برنامه ریزی کرده بودیم. علاوه بر آن قصد داشتیم برخی از اطلاعات ناقص خود را از طریق مسابقه کامل کنیم. مثلا همین فرد شماره ۲ را گمان می کردیم از طریق مسابقه بتوانیم به طور دقیق شناسایی کنیم.
  عدم اطلاع افراد از وجود این مسابقه مردود است. زیرا خوشبختانه ادمین محترم کانال پرمخاطب برگجهان و همچنین کانال جدید برگجهانی خبر مسابقه را در کانالهای تلگرامی خود قرار دادند. به طوری که تعداد بازدید کنندگان از سایت برگجون تا ۳ روز بعد از انتشار این خبر با جهشی معادل ۵۰ درصدی نسبت به روزهای قبل مواجه شد.
  سختی مسابقه به لحاظ موضوع و عکسی که مربوط به ۶۰ سال پیش است مطابق نظر حمیدخان می تواند یکی از مهمترین دلایل باشد.
  این موضوع را خانم اثباتی هم به نوع دیگری بیان کرده اند. اما خود ایشان هم متوجه شده اند با تلاشی کم و بیش می توان به برخی پاسخ ها رسید. چرا که نه تنها فرد سوم در سایت برگجون قبلا به تفصیل معرفی شده اند، بلکه زندگینامه فرد پنجم و عکس به روزتری از فرد چهارم هم در آلبوم عکسها و گالری عکس سایت برگجون هست.
  فرزندان همه افراد واقع در عکس زنده اند و می توانند نسبت به معرفی افراد بالا اقدام کنند.
  بنابراین من فکر می کنم شاید مهمترین دلیل شرایط نامناسبی است که برای برنده شدن گذاشته ایم. این شاید اشتباه یا سخت گیری زیاده از حد مدیران سایت باشد. افرادی که قادر باشند مشخصات کامل ۲ یا ۳ یا ۴ نفر را بیان کنند پیدا نشده است.
  شرطها چنان سخت بود که همان ابتدا حمید خان آن را رعایت نکرد. بنابراین شرطها را تغییر می دهیم. افرادی که تعداد نفرات بیشتری از اشخاص درون عکس را معرفی کنند برنده هستند. جایزه ویژه هم به کسی تعلق می گیرد که نفر شماره ۲ را معرفی کند.
  اما یک دلیل مهم دیگر هنوز باقی است. دوستان برایشان خواندن مطالب به مراتب ساده تر از نوشتن است. از نوشتن مطلب به سختی استقبال می کنند!

 6. جناب لبافی با سلام نفر سوم اقای محمد عظیمی نفر چهارم عباس طوسی فرزند جعفر نفر پنجم حاج حسن لبافی فرزند حاج محمد

 7. خوشبختانه نفر دوم شناسایی شد. مرحوم صفرعلی است. با وجودی که آقا مجتبی پسر ایشون اصرار داشتند ایشان پدرشان نیست ولی ما به نتیجه قطعی در این مورد رسیده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *