خانه » گالری عکس و اسناد » گالری عکس شکوهیان

گالری عکس شکوهیان

علی‌اکبر لبافی، دی ماه ۹۶

علی‌اکبر شکوهیان به واسطه آشنایی با شعبان‌علی بلگجانی (معروف به کل‌شعبان فرزند تقی) به برگ‌جهان آمد و شد می‌کند. وی که از برگ‌جهان خوشش می‌آید چند زمین در روستا می‌خرد که یکی از آنها زمین ضلع شمالی درمزین‌علی و دیگری در محدوده سرخه‌کوهک بعد از باغ ناصر و قبل از پلیدره بود.

شکوهیان به واسطه آمد و شد با کل شعبان با برخی از فامیل‌های وی نیز آشنا شده و رفت و آمد پیدا می‌کند. خانواده کل سیف‌اله اثباتی و کربلایی عبدالعظیم اثباتی نیز از این جمله بودند. گفتنی است منزل کربلایی عبدالعظیم  در درمسجد سرده و ابتدای راه باغ خان درست در انتهای منزل فعلی سیدنورالدین محسنیان و خانه کل ابوالقاسم مقابل آن در شمال کوچه بود و این دو منزل با پل هوایی! به هم وصل بودند.

به نظر می‌رسد برخی از عکسهای پیش رو در همین منازل باشد و حضور کل عبدالعظیم نیز همراه مرحوم شکوهیان در عکس‌ها به واسطه همین آشنایی است.

عکس‌های ارزشمند و کم نظیر و گاه بی‌نظیر (مانند عکس درخت سول راه اندار) عکس‌هایی است متعلق به آقای شکوهیان که در اختیار خانم بلگخانی (فرزند رجبعلی بلگجانی و نوه‌ی کل شعبان) بوده است. این عکس‌ها به کوشش آقای غلامرضا ثابتی‌آزاد (فرزند علی‌اکبر و نوه کل سیف‌اله) به طور امانت از خانم بلگخانی دریافت و در اختیار من گذاشته شده است. بنده نیز آن را برای علاقمندان به برگجون منتشر کرده‌ام.

از خانم بلگخانی که تاکنون توفیق دیدارشان را پیدا نکرده‌ام و آقای ثابتی‌آزاد سپاسگزارم و امیدوارم با برنامه‌ای که در نظر دارم بتوانم در آینده از داستان زندگی آقای شکوهیان به روایت همسر و فرزندشان بیشتر سخن بگویم.

برای دیدن آلبوم، روی عکسها کلیک کنید و منتظر بمانید تا باز شود. روی دکمه play در پایین عکس کلیک کنید تا عکسها به ترتیب نمایش داده شوند. در پایان روی دکمه ضربدر کلیک کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *