خانه » اخبار » گزارش عملکرد شورای اسلامی دوره چهارم

گزارش عملکرد شورای اسلامی دوره چهارم

شورای اسلامی روستای برگ‌جهان، فروردین ۹۶

با توجه به نزدیکی پایان زمان قانونی فعالیت شورای اسلامی دوره چهارم روستای برگجهان، بدین وسیله اینجانبان محسن لبافی فرزند محمدحسن، اصغر کوشکستانی فرزند علی‌اکبر(جده)، و شعبان شاهانی فرزند عزت‌اله گزارش مهمترین اقدامات خود را در طول مدت چهارسال گذشته (۹۶-۱۳۹۲) به آگاهی شما اهالی محترم روستا ارایه می‌دهیم. امیدواریم توانسته باشیم بخشی از انتظارات شما را که در توان و اختیار اعضای شورا بوده است برآورده کرده و رضایت شما را جلب کرده باشیم:

  1. پی‌گیری پروژه آسفالت جاده پایین (نیکنام‌ده- برگجهان) از سوی پیمانکار وزارت راه و ترابری از سال ۱۳۹۲تا افتتاح آن در سال ۹۴ به همراه جذب کمک‌های مردمی در قالب منابع مالی خودیاری و اجرای دیوار سنگ‌چین حاشیه جاده.
  2. پی‌گیری موضوع گازرسانی به روستا از بدو کار تا شروع طراحی و همچنین شروع عملیات اجرایی توسط پیمانکار شرکت گاز در سال ۱۳۹۳ و شروع واگذاری انشعاب‌ها به منازل در اسفند ۹۴ که تاکنون انشعاب‌های واگذار شده بالغ بر ۴۵۰ کنتور می‌باشد.
  3. پی‌گیری نصب دستگاه آنتن دیجیتال تلویزیون در محل ورودی روستا از جاده افجه (معروف به سرِ گردن). شایان ذکر است در این محل سازمان صدا و سیما برای حفاظت از تجهیزات خود نسبت به نصب دوربین اقدام کرده است. این دوربین محدوده سرِگردن را کاملا پوشش داده و در صورت نیاز قابلیت بازبینی وقایع پیرامون تا یک ماه ضبط را داراست.
  4. پی‌گیری انتخاب نام برای راه‌ها و کوچه‌های روستا از سال ۱۳۹۳ و نهایی شدن آن در سال ۹۵ و آغاز کار تابلوگذاری به همت دهیار روستا و با هزینه بخشداری لواسان و همچنین منابع مالی خودیاری روستا در نوروز ۱۳۹۶ .
  5. پی‌گیری و بتنی کردن نهر دشتاها از بندگاه تا سی‌کی‌نو در بهار سال ۱۳۹۴به کمک بودجه‌ی اداره جهاد کشاورزی و توسط پیمانکار اداره مذکور و همچنین ۸ میلیون تومان خودیاری مردمی. شایان ذکر است خودیاری روستا به صورت پرداخت هزینه‌های حمل مصالح برای پیمانکار بوده است که پس از محاسبه مشخص شد این رقم از ۸ میلیون به ۱۴٫۷ میلیون افزایش یافته است. لذا طی صورتجلسه‌ای بین شورا و اداره جهاد کشاورزی مقرر شد مازاد پرداختی در زمان توسعه کانال مذکور به سمت دشتاها، محاسبه و از محل خودیاری آتی مردمی کسر گردد. در صورت عدم اختصاص بودجه برای توسعه کانال، مبلغ مازاد به شورا عودت می‌گردد. 
  6. اختصاص کدپستی به کلیه منازل روستا که در سال ۱۳۹۵ نهایی شد. فعلا به دلیل فقدان بودجه، امکان ساخت و نصب پلاک شماره کدپستی وجود ندارد؛ ولی روستاییان عزیز درصورت نیاز می‌توانند با مراجعه به منطقه پستی ۱۹ واقع در پل رومی تهران، و با اعلام نشانی دقیق و شماره پلاک منزل خود، شماره کدپستی را دریافت کنند.

 

یک دیدگاه

  1. سلام ؛در مورد گزارش شورای فعلی روستا؛ خواستم عرض کنم که ای کاش ایشان قبل ازهر چیز ترازنامه مالی خود را هر ۶ماه یک بار در معرض قضاوت عموم قرار می دادند؛ در سالهای اخیر در روستای برگجهان هیچ شورایی این کار را نکرده است.

    هر مسوولی در هر پستی بالاخره کاری انجام می دهد؛ مهم دستان پاک است (بدون اینکه کسی را متهم کنم).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *